Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Trumpai apie šią svetainę

    Tai nuo politikos, verslo bei valstybės institucijų nepriklausoma vartotojų/piliečių skundų svetainė.

    Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, bendradarbiaudama su kompetentingomis Lietuvos ir kitų šalių institucijomis ir organizacijomis vartotojams/piliečiams padeda spręsti jų skundus. Gauti skundai yra persiunčiami įmonei, atitinkamai/oms institucijoms bei paviešinami šioje svetainėje. Įmonės  turi galimybę pateikti atsakymus, kurie taip pat yra viešai prieinami.

     Vartotojų prašymu Nacionalinė vartotojų konfederacija gali atstovauti  jų interasams atitinkamose valstybinėse institucijose ar teismuose sprendžiant ginčą tarp vartotojų ir įmonės. Paslauga mokama.

     Svetainė sukurta ir suderinta pagal Europos Komisijos vartotojų skundų klasifikavimo ir pranešimų sistemos metodiką, kuri padeda rinkos dalyviams geriau suprasti ir išsiaiškinti iškylančių problemų sprendimą. Skundų surinkimo ir nukreipimo sistema padeda nustatyti blogiau veikiančias rinkas.

    Ši svetainė yra pritaikyta ir verslo bei viešų paslaugų vartotojams, t.y., ne tik vartotojų skundams prieš įmones, bet ir vartotojų/piliečių skundams prieš viešąsias institucijas, organizacijas už kurių paslaugas jie sumokėjo netiesiogiai, kaip mokėsčių mokėtojai.

     Pateikdami skundus, kritines pastabas apie įmones vartotojai patvirtina ne tik savo teises, bet ir pareigas, kad informacija yra teisinga ir atsako už jų turinį. Draudžiama talpinti necenzūrinės leksikos, įžeidžiančią ar melagingą informaciją, siekiant pažeminti ar klaidinti visuomenę. Gavus objektyvių duomenų, kad pateikta informacija melaginga, ji administratorių trinama be perspėjimo. Skundai apie vartotojo ir įmonės ginčą yra saugomi ir viešinami, kol yra visiems aktualūs ir jei jais nesiekiama įžeisti, žeminti ar menkinti, o turint pozityvių tikslų – norint išryškinti juridinio asmens ar jo veiklos trūkumus ir siekiant juos pašalinti. Išsamias skundų rašymo atsakomybės ir kitas taisykles rasite paspaudę esančias nuorodas: "Pateikite skundą".