Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

VVTAT | VVTAT rinks destrukcija |

Tai vyksta jau daugiau Kaip 20 metų. VVTAT tarnyba galimai korumpuota ir Dirba pagal konkurentu užsakymus, galimai gal ir už kyšius ar panašiai. Lietuvoje pilna nelegalios produkcijos, gariūnuose, uab voveraitė, bazėse visoje LT  ir aišku parduotuvėse. Nelegali produkcija atkeliauja vogta, be dokumentu, prekiaujama irgi nemokant pvm mokesčio ir t.t. Neatitinka Europos reikalavimų, neturi saugos nuo vaiku, ISO, dažniausiai skirti tik trečiosioms šalims, nekalbant kad karštyje sprogsta. Tokie žiebtuvėliai sėkmingai prekiaujami Lietuvoje ir tik vieni buvo uždrausti, kuriuos preliavo UAB SILEDA ice hause importuotojas UAB SALDAINIS ( arba kitu pavadinimu, nes ten nuolat keičia imonės pavadinima )  Kitu firmu žiebtuvėliai per bazes ir platinančius asmenys sėkmingai prekiaujami Lietuvoje ir tarnyba tai "nemato"  o gal galimai sumokėta kad nematytu ar liepta iš aukšiau  kad nematytų. 
mane pies 8 menus tikrino pats tarnybos direktorius ( suprantat kad keista kad pats ) iš tikrintojo ranku paėmiau dokumenta nuskenaves pamačiau kad seimo narys atsiuntė, eigoje išsiaiškinau kad susijes su konkurento produkcija ir turi ten akcijų. Bet tiek to tai buvo senokai, bet esme tarnybos aš supratau. Mes dirbame labai griežtai, net perdėtai, pagal Europos sajungos reikalavimus, išduoti sertifikatai ir t.t. prekiaujame visoje Europoje , bet tik LIETUVOJE yra nuolat  kabinamasi prie visko, vertimo, ženklų, dydžių ir t.t. VVTAT klaidina klientus susako kad yra blogai, kas tirria nepaaiškinama ( nes Patys nesupranta ) kas reikalinga ant pakuotės, tarnyba reikalauja kad būtų ant pačio žiebtuvėlio, klientai pasimete, bijo prekiauti, nepateikia pagal ka cie to reikalauja ( matomai vietinio kaimo marytės pletku ) . Ar tai tarnyba ? kam ji taško mokesčių mokėtojų pinigus, jos tada nereikia.  Be to, pastebėjau kad kabinasi ten kur jiems matomai reikia, kaip pvz tuo atveju PC SENUKAI ramiai prekiauja be tu reikalavimus, gal ten jiems parodo krypti kur einama toli. Tai tesiasi per ilgai ir niegas nesikeičia, mes su partneriais  dedam taška, arba išsiaiškinkite jūs, arba kviesime televizija ir apšviesime visus.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos pateiktas atsakymas.

Laba diena,

Nuo 2018 Tarnyba nustatė daugiau, kaip 500 nesaugių produktų, vienas iš geresnių rezultatų Europoje. Dėl žiebtuvėlių – nuo 2018 m. patikrinti 320 įvairių tipų žiebtuvėliai ir 63 tipai neatitiko reikalavimų. Kad sužinoti ar žiebtuvėlis atitinka taikomus reikalavimus būtina atlikti bandymus laboratorijoje kuriuos reikia pirkti, o skiriama lėšų ribotai.

DĖL INFORMACIJOS TEIKIMO. Visiems nurodomas vienas dokumentas - VVTAT teisės aktų teminis sąvadas, kurio 2.1.1.23.2. p. nurodyti žiebtuvėlių platinimo reikalavimai. Informacija pateikta aiškiai ir su pateiktomis nuorodomis į teisės aktus.

Beje besikreipiančios įmonės platinamas žiebtuvėlis 2019 m. buvo bandomas laboratorijoje ir nustatyta, kad UAB „Auriseta" platina Žiebtuvėlius, kurie atitinka teisės aktuose nustatytus saugos ir ženklinimo reikalavimus, keliamus žiebtuvėliams.

Jeigu kažkam yra įtarimai dėl darbuotojų korumpuotumo, būtina kreiptis į STT, Teisingumo ministeriją, Vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorių.
Arvydas Naina

Rinkos priežiūros planavimo ir rizikos vertinimo skyrius


Vyresnysis patarėjas


Tel. +370 612 871 50
El. p. arvydas.naina@vvtat.lt
www.vvtat.lt Facebook Instagram LinkedIn Youtube