Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

UAB "Mano Būstas" | Reikalavimų neatitinkantis vamzdis |

Laba diena,
Vilniuje Povilaičio 3, 2 laiptinėje (butai 190-205) buvo pakeistas lietaus nuotėkų svovas. Darbai su gyventojais nebuvo derinti ir į gyventojų skundus, kad stovo keisti nereikia nebuvo atsižvelgta. Vietoje ketaus vamzdžio buvo sumontuotas paprasčiausias nuotėkų vamzdis. Pagal STR reikalvimus, pastatuose aukštesniuose negu 4 aukštai, turi būti naudojamas storasienis - slėginis vamzdis. Mano Būstui buvo pateikta pretenzija dėl netinkamo vamzdžio panaudojimo, su prašymu pakeisti vamzdį į reikalaminus atitinkantį. Mano Būsto atsakymas pateikiamas žemiau:  

"Slėginiai vamzdžiai yra montuojami naujos statybos namuose (vadovaujantis projektu). Senos statybos namuose yra sumontuoti, ketaus vamzdyno lietaus nuotekų stovas. Jūsų atveju buvo sumontuotas analogiškas, nekeičiant skersmens, PVC nuotekų vamzdis. Norint įrengti slėginę (vakuuminę) lietaus nuotekų sistemą, reikalingas projektas paprastajam remontui ir gyventojų pritarimas."
  Su Mano Būsto atsakymu nesutinkame. PVC plonasienis vamzdis negali būti laikomas analogišku ketiniam vamzdžiui. Atitinka tik vamzdžio diametras. Visos kitos savybės skiriasi kardinaliai. Gyventojai neprašo slėginės sistemos įrengimo. Storasienis vamzdis užtikrina geresnę garso izoliaciją, yra ilgaamžiskesnis yra atsparus UV poveikiui. Prašome pakeisti netinkamą vamzdį į STR reikalavimus atitinkantį vamzdį arba sumontuoti analogišką senam vamzdžiui. T.y metalinis storasienis ketinis vamzdis.
  

UAB "Mano Būstas" pateiktas atsakymas.

Laba diena,
Pasikartojame, slėginiai vamzdžiai yra montuojami naujos statybos namuose (vadovaujantis projektu). Senos statybos namuose yra sumontuoti, ketaus vamzdyno lietaus nuotekų stovas. Jūsų atveju buvo sumontuotas analogiškas, nekeičiant skersmens, PVC nuotekų vamzdis. Norint įrengti slėginę (vakuuminę) lietaus nuotekų sistemą, reikalingas projektas paprastajam remontui ir gyventojų pritarimas.
Pabrėžiame, PVC vamzdžiai visiškai atsparūs korozijai, itin atsparūs cheminių junginių poveikiui, atsparumas klaidžiojančioms srovėms (nelaidūs), mažas svoris lyginant su vamzdžiais iš plieno ir ketaus, lygi vidinė vamzdžio sienelė – nėra galimybės susidaryti nuosėdoms, mikrobiologinis atsparumas, ilgaamžiškumas (kokybiški tinkamai sumontuoti PVC vamzdynai tarnauja iki 100 metų) ir jų kaina yra mažesnė negu plieninių ir ketaus vamzdžių.

Pagarbiai,
UAB "Mano Būstas"