Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Elevita UAB | Klaidinantis tekstas lietuviškose etiketėse |

Prekės ženklas Botavikos, produktai - VISI eteriniai aliejai.
Klaidinantis tekstas etiketėse lietuvių kalba. 
Ant orginalios dėžutės rusų kalba parašyta sudėtis - 100% eterinis aliejus (pvz Cederwood oil), beta-bisabolene, longifolene. Lietuviškoje atiketėje tai pateikiama kaip grynas, be papildomų medžiagų 100% eterinis aliejus (pvz 100% Himalajinio kedro eterinis aliejus).  
Čia kaip sviestas ir tepusis riebalų mišinys Saulutė.
Atkreipiu dėmesį, kad šie produktai platinami ne tik elevita.lt elektroninę parduotuvę, bet ir platų parduotuvių tinklą turinčiame Drogas. Prekė pirkta Drogas.

Pageidautinas sprendimas. Drausminanti įstatyminė priemonė tiekėjui už aplaidų ar sąmoningai klaidinantį veiksmą. Patikrinti kitų importuojamų produktų ženklinimą, nustatyti klaidinačios veiklos mąstą. Pakeisti ženklinimą.

Eteriniai aliejai, kurie kitaip dar vadinami aromatinėmis augalų esencijomis, yra lakios, kvapios, riebios konsistencijos medžiagos, kurias paprastai gamina augalai. Eteriniai aliejai yra žinomi kaip sudėtiniai komponentų mišiniai, kuriuos sudaro kelios cheminių junginių grupės: angliavandeniliai, alkoholiai, ketonai, rūgštys, esteriai, eteriai bei kiti dideliu lakumu pasižymintys junginiai. Dažniausiai eterinius aliejus sudaro 85-99 proc. lakiųjų ir 1-15 proc. nelakiųjų junginių

100% eterinis aliejus (pvz Cederwood oil), beta-bisabolene, longifolene – tai yra alergenai, kurių koncentracija viršija 0,01 %, pagal Reglamentą ši informacija turi būti ant pakuotės, kad vartotojas, kuris turi alergiją šiems komponentams, žinotų apie jų buvimą produkte.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos pateiktas atsakymas.

Laba diena,Labai ačiū Jums už nuotraukas.Norime informuoti, jog tik gavę pranešimą apie neteisingai pateiktą informaciją lipduke – ją sutvarkėme ir pakeitėme.

Lipdukuose dabar yra pateikiama informacija, kuri atitinka ES reikalavimus.Best regards,Rasa Pikelytė - Pakalkienė

Mobile.: +370 65201017

Skype: import_elevita

Nacionalinės vartotojų konfederacijos pateiktas atsakymas.

Sveiki
Ačiū už išsamų atsakymą.
Jame, kaip matau, akcentuojamas produkto ir jų sudedamųjų dalių saugumas vartotojui.

Vartotojo skundas buvo ne apie produkto saugumą ar kokybę, bet apie klaidinantį tekstą ant lietuviškos etiketės.
Orginalioj, rusiškoj etiketėj parašyta, kad be 100% eterinio aliejaus dar yra kitų medžiagų - bisaboleno, longifoleno. Kai Lietuviškoj etiketėj nurodomas 100% eterinis aliejus. Negali būti produktas 100% grynas jei jame yra deklaruotų papildomų medžiagų. To negali būti ir etiketėje, nes tai klaidina vartotojus apie produkto grynumą.

Esu farmacininkas ir visą savo karjerą dirbu su žaliavomis tame tarpe augalinėmis. Papildomos medžiagos yra dedamos į eterinį aliejų kad per daug neiškraipant savybių ir kvapo juos atpiginti. Tie papildomi komponentai gali būti gaunami sintetiškai arba, kaip teigia rusiška etiketė, iš eterinių aliejų. Nebūtinai iš to pat augalo. Gali būti gauta frakcionuojant prastesnės kokybės to pat augalo eterinį aliejų.

NE GRYNA MEDŽIAGA NEGALI BŪTI ŽENKLINAMA KAIP 100% GRYNA.
Šiuo atveju tai klaidinama ir neetiška.

Prašau išnagrinėti vartotojo skundą šiuo rakursu.

Darius G

Nacionalinės vartotojų konfederacijos pateiktas atsakymas.

Laba diena,Jūsų paklausimą gavome. UAB "Elevita" informuota apie produkto ženklinimo etiketės neatitikimus. Kai gausime detalesnę informaciją apie atliktus koregavimo veiksmus , informuosime.Iš: Darius Giedraitis
Išsiųsta: Thursday, December 9, 2021 12:07 PM
Kam: rasa.siusyte@vvtat.lt; info@vartotojuskundai.lt
Tema: Re: DĖL PRANEŠIMO APIE NETEISINGAI PAŽYMĖTĄ PRODUKTĄSveiki

Ačiū už išsamų atsakymą.

Jame, kaip matau, akcentuojamas produkto ir jų sudedamųjų dalių saugumas vartotojui.Vartotojo skundas buvo ne apie produkto saugumą ar kokybę, bet apie klaidinantį tekstą ant lietuviškos etiketės.

Orginalioj, rusiškoj etiketėj parašyta, kad be 100% eterinio aliejaus dar yra kitų medžiagų - bisaboleno, longifoleno. Kai Lietuviškoj etiketėj nurodomas 100% eterinis aliejus. Negali būti produktas 100% grynas jei jame yra deklaruotų papildomų medžiagų. To negali būti ir etiketėje, nes tai klaidina vartotojus apie produkto grynumą.Esu farmacininkas ir visą savo karjerą dirbu su žaliavomis tame tarpe augalinėmis. Papildomos medžiagos yra dedamos į eterinį aliejų kad per daug neiškraipant savybių ir kvapo juos atpiginti. Tie papildomi komponentai gali būti gaunami sintetiškai arba, kaip teigia rusiška etiketė, iš eterinių aliejų. Nebūtinai iš to pat augalo. Gali būti gauta frakcionuojant prastesnės kokybės to pat augalo eterinį aliejų.NE GRYNA MEDŽIAGA NEGALI BŪTI ŽENKLINAMA KAIP 100% GRYNA.

Šiuo atveju tai klaidinama ir neetiška.Prašau išnagrinėti vartotojo skundą šiuo rakursu.Darius G