Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Vilniaus kolegija | Bendrabučio mokestis |

Pirmakursiui studentui 09.06d buvo suteiktas bendrabučio kambarys, kurio jis atsisakė 09.13d., dėl siaubingų, antisanitarinių kambario sąlygų. (Gabalais išsilupę grindys, sulūžę spintos, stalai, baisi netvarka ir nešvara.)Buvo sumokėtas 110€ avansas, ( vieno mėn. mokestis 55€), ir negrąžino pinigų net už vieną mėnesį.Skambinau telefonu, bandžiau aiškintis, prašiau grąžinti sumokėtą avansą bent jau už vieną mėnesį, administratorius nesileido net į kalbas. Netgi nebuvo atiduotas antras sutarties egzempliorius, negaliu net pasižiūrėti, pagal kurį punktą man yra negrąžinami pinigai.

Vilniaus kolegija pateiktas atsakymas.

Įstojusiems į Vilniaus kolegiją studentams, kurie gyvena ne Vilniuje, suteikiama galimybė apsigyventi bendrabučiuose. Pirmo kurso studentams, prieš teikiant prašymą dėl apsigyvenimo bendrabutyje, visada rekomenduojama nuvykti į konkretų bendrabutį ir apžiūrėti kambarių būklę, aplinką ir kt. gyvenimo sąlygas. Teikiant prašymą, yra sumokamas avansas 100 Eur, kuris yra negrąžinamas, jei studentas atsisako bendrabučio. Apie tai yra informuojama ne tik kolegijos www.viko.lt puslapyje (https://www.viko.lt/stojantiesiems/apgyvendinimas/informacija-apie-bendrabucius-stojantiesiems/), bet ir pildant prašymą (prašymo pavyzdys pridedamas).
Bendrabučio vedėjas minėjo, kad studentas, kuris yra minimas skunde, galėjo rinktis kambarį iš kitų 3 kambarių, ir jis pasirinko konkretų kambarį (kambario nuotraukos pridedamos). Rugsėjo 13 d. studentas pranešė, kad išvyksta iš bendrabučio. Pasak vedėjo, studentas dėl bendrabučio kambario pretenzijų nekėlė (bendrabučio vedėjo paaiškinimas pridedamas).
Avansas (100 Eur) yra vietos rezervavimas bendrabutyje ir įskaitomas kaip bendrabučio mokestis. Atsisakius bendrabučio, avansas negrąžinamas (Vilniaus kolegijos bendrabučių nuostatai pridedami).
Studentas sumokėjo 110 Eur avansą. Vilniaus kolegija grąžins studentui 10 Eur permoką, kai gaus studento prašymą dėl permokos grąžinimo.