Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

NOVATURAS pateiktas atsakymas.

Šiuo metu yra galiojančios LR CK 6.751 str. 5 d. nuostatos. Minimame LR CK straipsnyje nurodoma, jo ne vėliau kaip per 90 dienų nuo dienos, kai neliks Turizmo įstatymo 171 straipsnio 1 dalyje nurodytų apribojimų, kurių pagrindu kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tapo neįmanomas, AB „Novaturas“ grąžins visus turisto arba jo vardu sumokėtus pinigus už organizuotą, bet neįvykusią turistinę kelionę.
Turizmo įstatymo 171 straipsnio 1 dalyje nurodoma, jog, apribojimus, kurių pagrindu kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tampa neįmanomas, patenka karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio atvejai arba kai Lietuvos Respublikos piliečiams uždraudžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos arba kitų valstybių piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ir dėl to kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tampa neįmanomas.
Patikiname, kad nors ir šiai dienai nėra teisinio pagrindo gražinti pinigines lėšas už dėl Covid-19 pandemijos neįvykusią kelionę, tačiau siekiama, jog atsiskaitymas su turistais įvyktų kaip įmanoma anksčiau, t.y. nelaukiant LR CK 6.751 str. 5 d. nurodytiems terminams. Tikimės, jog galutinis atsiskaitymas su visais klientais įvyks per artimiausius 2 mėnesius, kadangi mūsų veiksmais priklauso nuo to, kaip greitai galime pasinaudoti valstybės pagalbos priemone, t. y. nuo jos įgyvendinimo laiko.
Dar kartą maloniai prašome tik šiek tiek kantrybės, ir artimiausiu metu turėtu pasiekti piniginės lėšos visus likusius turistus.