Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba | Dėl gaminio vertinimo išvadų |

Sveiki,

Pirktą palapinę teko grąžinti po beveik metų laiko, nes ją naudojant ir įtempinėjant nuplyšo apatinė įtempimo auselė. Pagal ES įstatymus daiktams garantija yra 2 metai. Buvo pateiktas skundas į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, nes pardavėjas nesutiko grąžinti pinigų už nekokybišką prekę.
Tarnybos buvo atliktas tyrimas ir pateiktos išvados. Išvadose parašyta: "palapinės vidinės dalies dugno plyšimai atsirado dėl netinkamo naudojimo ir gamintojo gamyklinis defektas nenustatytas". Aš su išvadomis kategoriškai nesutinku ir reikalauju, kad būtų kito tyrėjo iš naujo atliktas tyrimas, nes:
1. Nėra apibrėžta sąvoka tinkamas ir netinkamas naudojimas. Prie palapinės nebuvo jokios instrukcijos, kurioje būtų nurodyta kokia jėga galima ją įtempinėti.
2. Dokumente niekur nepaminėta, kad suplyšo būtent ta vieta, kuri patiria didžiausią įtampą statant palapinę. Parašyta tik: "palapinės vidinies dalies dugno plyšimai".
3. Nėra atlikta jokių tyrimų, kokia jėga galima buvo įtempinėti šią palapinę tose vietose.
4. Nėra atlikta jokių tyrimų, koks toje vietoje yra audinio storis ir koks jis yra kitose palapinėse palyginimui (auselė nuplyšo per audinį). Netgi nepalyginta su audinio storiu toje palapinėje kitose neplyšusiose vietose (galima buvo nukirpti kitus galus ir palyginti, palapinė vis tiek nebenaudojama). Nėra ištirta, koks turi būti minimalus storis.
5. Nėra atlikta tyrimų dėl audinio kokybės plyšusiose vietose.

Taigi mano nuomone tyrimas yra atliktas aplaidžiai. Dėl to prašau atlikti tyrimą iš naujo. Tyrimo išvadas prikabinu.

Pagarbiai,
Martynas Kraujalis