Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau

UAB Topo grupė | Skundas | 2019-07-28

Topo centro elektroninėje parduotuvėje (toliau -Tiekėjas) įsigijau dvi prekes: (1) dulkių siurblys šluota HOOVER RA22HCG 011 (toliau - Dulkių sriurblys) ir (2) Drabužių garintuvas PHILIPS ComfortTouch GC576/60 (toliau - Garintuvas). Žr. Priedą Nr. 1. ir Priedą Nr. 2.
Prekes pasirinkau remdamasis Topo centro elektroninėje parduotuvėje pateikta informacija apie Dulkių siurblį ir Garintuvą. Pristačius šias prekes į namus pabandžiau pasinaudoti jomis pagal paskirtį. Jau po vieno panaudojimo paaiškėjo, kad nei Dulkių siurblio pagrindinės savybės, nei Garintuvo pagrindinės savybės akivaizdžiai neatitiko tos informacijos, kuri apie Dulkių siurblį ir Garintuvą buvo nurodyta Topo centro elektroninėje parduotuvėje. Iškyrus pirmąjį Dulkių siurblio ir pirmąjį Garintuvo panaudojimą, daugiau šių prekių nenaudojau. Remdamasis tuo, kad Topo centro elektroninėje parduotuvėje pateikta informacija apie Dulkių siurblį ir Garintuvą buvo klaidinanti, 2019-07-24 d. Dulkių siurblį ir Garintuvą pabandžiau grąžinti Topo centrui. Topo centro specialistai, sužinoję, kad prekės buvo vieną kartą panaudotos, atsisakė prekes priimti ir paprašė surašyti pretenziją (žr. Priedą Nr. 3). Į mano paaiškinimą, kad Dulkių siurblys nuo grindų trupinius susiurbė tik iš penkto karto, jie atsakė, kad "nėra ko ir norėti, nes čia ne siurblys, bet šluota". Į mano pretenziją, kad su Garintuvu man taip ir nepavyko išlyginti grynos medvilnės vyriškų marškinių, jie atsakė "reikėjo lyginti šlapius". Į mano pastebėjimą, kad tokios informacijos (Garintuvas lygina tik šlapius rūbus) elektroninėje parduotuvėje nebuvo nurodyta apie Garintuvą, Topo centro specialistai pasakė "prieš perkant reikia konsultuotis". Kol sprendžiama Topo centre mano pretenzija, prekės (originalioje pakuotėje) yra paliktos pas Tiekėją. Mano reikalavimas yra grąžinti pinigus už Dulkių siurblį ir Garintuvą, nes šių prekių esminės vartojimo savybės neatitinko to, kas buvo teigiama Topo centro elektroninėje parduotuvėje apie šią prekes.
Toliau pagrindžiu, kodėl Topo centro elektroninėje parduotuvėje pateikiama informacija apie Dulkių siurblį yra klaidinanti. Visą informaciją Topo centro elektroninėje parduotuvėje apie Dulkių siurblį rasite: https://www.topocentras.lt/dulkiu-siurblys-hoover-ra22hcg-011.html?gclid=EAIaIQobChMIg6GX9YLX4wIVhKQYCh1T7AJQEAAYASAAEgJcFPD_BwE&gclsrc=aw.ds
Svarbu: tiekėjas šį siurblį pristato kaip galingą: "Multifunkcinis, argonomiškas bei technologiškai pažengęs, Rhapsody yra nauja Hoover belaidė elektrinė šluota. Šis siurblys yra itin lengvas ir manevringas, o svarbiausia galingas." Tuo tarpu techninėse Dulkių siurblio charakteristikose nėra paaiškinta, kokia šios prekės SIURBIMO GALIA. Tiekėjo abstraktus teiginys, kad šis siurblys yra "galingas", man pagrįstai leido manyti, kad šios prekės siurbimo galia yra maksimali, t.y. prekė per maksimaliai trumpą laiką išsiurbs dulkes ir kitus nešvarumus. Pabandžius prekę panaudoti, paaiškėjo, kad šis siurblys visiškai negalingas. Prekė buvo panaudota taip: naudojamas buvo parketui skirtas antgalis, kuris buvo pritvirtintas prie metalinio vamzdžio, kuris sujungtas su siurbimo rankena. Pabadžiau išsiurbti trupinius: Dulkių siurblys susiurbė apie trečdalį trupinių, visi kiti buvo tiesiog šluojami iš vienos vietos į kitą. Taip šlaviau (braukiau per trupinius) gal 5-6 kartus, rezultatas tas pats. Tada teko nuimti nuo Dulkių siurbimo rankenos metalinį vamzdį, pasilenkti ir su pačia siurbimo rankena prilietinėti kiekvieną trupinį atskirai ir jį susiurbti. Mano vertinimu, galingas siurblys taip neveikia. Kadangi tiekėjas elektroninėje parduotuvėje nepateikė informacijos, kokia yra Dulkių siurblio siurbimo galia, nenurodė, per kiek laiko jis išsiurbia dulkes, nenurodė, kokiai efektyvumo (pagal siurbimą) kategorijai ši prekė priskirtina, aš laikau, kad Tiekėjas mane suklaidino. Todėl po pirmo panaudojimo aš noriu grąžinti šią prekę Tiekėjui ir prašau man grąžinti pinigus.
Toliau pagrindžiu, kodėl Topo centro elektroninėje parduotuvėje pateikiama informacija apie Garintuvą yra klaidinanti. Visą informaciją Topo centro elektroninėje parduotuvėje apie Garintuvą rasite: https://www.topocentras.lt/drabuziu-garintuvas-philips-gc576-60.html
Tiekėjas nurodo, kad Garintuvo "Oro siurbimo technologija leidžia greičiau ir geriau išlyginti. Ši pažangi „AirStretch“ technologija naudoja reguliuojamą siurbimo jėgą ir švelniai pritraukia bei išlygina drabužį dėl giliau įsiskverbiančių garų. Toks derinys padeda pasiekti puikių lyginimo rezultatų net viena ranka.". Teikėjas nurodo, kad "Su mūsų nauju drabužių garintuvu „ComfortTouch Advanced“ puikiai išlyginsite vienu kartu, nes jis skleidžia itin galingus garus ir išsiskiria pažangia technologija „AirStretch“. Švelni traukiamoji jėga šiek tiek ištempia audinį, kad saugiai ir lengvai išlygintumėte raukšles.". Teikėjas nurodo, kad šis produktas skirtas visiems lyginamiems audiniams.
Pristačius Garintuvą į namus pabandžiau išlyginti sausus grynos medvilnės marškinius. Remiantis Tiekėjo pateikta informacija apie Garintuvą, maniau, kad medvilninio audinio susiglamžymus pavyks LENGVAI ir VISIŠKAI išlyginti. Deja, rezulatatas buvo visiškai kitoks. Net naudojant maksimalia galia Garintuvą medvilninio audinio susiglamžymai tik sumažėjo, tačiau jų išlyginti visiški nepvyko. Medvilniniai marškiniai taip ir liko susiglamžę. Atskirai pažymiu, kad lyginimo procesas (skirtingai nei nurodo Teikėjas) nebuvo LENGVAS - reikėjo daugybę kartų braukti per audinį, kad susiglamžiai kažkiek sumažėtų (nors, kaip minėjau, išlyginti visiškai jų nepavyko). Pažymėsiu, kad Garintuvo aprašyme nėra akcentuota, kad idealus rezultatas su šiuo prietaisu pasiekiamas tik lyginant drėgnus audinius. Kadangi (skirtingai nei nurodo Teikėjas Garintuvo aprašyme) šis produktas neišlygino sausų medvilninių marškinių, kadangi lyginimo procesas naudojantis šiuo produktu nebuvo lengvas (reikėjo labai daug kartų braukyti audinį, kad gauti dalinį susiglamžymų sumažėjimą), kadangi Tiekėjo pateikiaoje informacijoje nėra nurodoma, kad šiuo produktu reikia lyginti drėgnus audinius, aš laikau, kad Tiekėjas pateikė klaidinančią informaciją apie Garintuvą, laikau, kad Tiekėjas mane suklaidino. Todėl po pirmo panaudojimo aš noriu grąžinti šią prekę Tiekėjui ir prašau man grąžinti pinigus.
Bandra suma, kurią už Dulkių siurblį ir garintuvą prašau grąžinti - 409,98 eur
Toliau