Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Patarimai vartotojams – pažinčių internetinės svetainės

Daug vartotojų naudojasi pažinčių internetinėmis svetainėmis ir sudaro sutartis su paslaugų teikėjais, teikiančiais pažinčių paslaugas internetu, net nesuprasdami, kad sudaro pratęsiamas sutartis, kurios yra mokamos. Kai kuriais atvejais vartotojai žino, kad sudaro sutartis ir paslaugos yra mokamos, bet jie ne visada supranta, kad tai yra sutartis su automatiniu pratęsimu. Abu atvejai yra dažnai pasitaikantys, kadangi dauguma vartotojų neskaito sąlygų ir nuostatų (ang. terms and conditions). Sekantys patarimai gali padėti išvengti brangių klaidų, sudarant pažinčių paslaugų sutartis.

Prieš susikurdami anketą pažinčių puslapyje, apsvarstykite šiuos dalykus:

  • Patikrinkite paslaugos teikėjo tapatybę ir registracijos vietą.
  • Ar paslaugos nemokamos? Pasitikrinkite, kas yra nemokama ir už ką reikia mokėti. Daug tarpvalstybinių paslaugų teikėjų siūlo nemokamą registraciją, tačiau bet kokie kontaktai su kitais paslaugos naudotojais yra mokami, vadovaujantis nuostata „mokėkite, jeigu norite su kuo nors susisiekti“. Dažnai šitas apribojimas nėra tiesiogiai matomas ir jūs turėsite paieškoti informacijos apie kainas.
  • Patikrinkite informaciją apie kainas ir kas yra įskaičiuota.
  • Atidžiai perskaitykite nuostatas ir sąlygas. Ieškokite informacijos apie jūsų teisę atsisakyti sutarties ir kaip ja pasinaudoti.
  • Taip pat ieškokite informacijos apie sutarties galiojimo trukmę ir kaip nutraukti sutartį.
  • Kokia yra narystės trukmė? Narystės trukmė yra laikotarpis, kai jūs turėsite prisijungimą prie puslapio ir minimalus terminas už kurį turėsite mokėti, jeigu norėsite atsisakyti narystės.
  • Kokius apmokėjimo būdus siūlo paslaugos teikėjas? Ar turite alternatyvų? Jeigu taip, pasirinkite mokėjimą kreditine kortele, jeigu tokia galimybė siūloma.
  • Išsiaiškinkite ar paslaugos teikėjo nuostatose ir sąlygose yra nuostatų dėl jūsų nuotraukų naudojimo ir nuspręskite ar galite su tuo sutikti.
  • Svarbu prisiminti, kad jūs turite teisę atsisakyti sutarties per 14 dienų nuo sutarties sudarymo, bet yra tam tikros išimtys sekančioms situacijoms:
  • Paslaugų sutartims, jūs negalite atsisakyti paslaugų sutarties, kuri jau įvykdyta. Kas liečia pažinčių interneto svetaines, tai gali įvykti kai tik gaunate priėjimą prie kitų anketų ir galite su jais susisiekti.
  • Teisė atsisakyti sutarties yra prarandama, jeigu paslaugos teikimas pradedamas vykdyti su jūsų išankstiniu sutikimu ir patvirtinimu, kad prarandate teisę atsisakyti sutarties prieš paslaugos teikėjui galutinai įvykdžius paslaugą. Tuo atveju, jeigu atsisakote sutarties prieš galutinai įvykdant paslaugą, jums gali tekti mokėti proporcingai įvykdytų paslaugų vertei. 
  • Jeigu norite nutraukti užsisakytų paslaugų sutartį, susisiekite su paslaugos teikėju raštu kaip įmanoma ankščiau ir aiškiai informuokite, kad naudojatės sutarties atsisakymo teise. Nekurkite ar nesinaudokite savo anketa, nes po to kai pasinaudosite paslauga, jūsų sutarties atsisakymo teisė išnyks.
  • Atkreipkite dėmesį, kad yra skirtumas tarp sutarties atsisakymo teisės ir jūsų teisės užbaigti narystę po sutarties atsisakymo termino pasibaigimo.
  • Ar narystė bus automatiškai atnaujinta po tam tikto laiko tarpo? Jeigu taip, patikrinkite kada ir kokių veiksmų turite imtis, jeigu nenorite tęsti narystės. Kai kuriose valstybėse narėse yra pareiga informuoti vartotoją, kad sutartis bus automatiškai atnaujinta po narystės termino pasibaigimo.
  • Kai tik užsiregistravote interneto svetainėje, palaukite kol gausite užsakymo patvirtinimą. Perskaitykite patvirtinimą, kad galėtume peržiūrėti sutarties taikymo sąlygas. Ar patvirtina jūsų lūkesčius paslaugų turinys?
  • Išsaugokite patvirtinimo kopiją, sutartį ir visą susirašinėjimą su paslaugos teikėju. Jeigu nepavyksta rasti sprendimo su paslaugos teikėju, susisiekite dėl patarimo ir pagalbos su Europos vartotojų centru savo valstybėje.